ESPORTOWE SZTOSY

SZTOS TRENER

3/7

Zobacz opisy nominacji, znajdują się poniżej!

Kategoria ‘Sztos trener esportowy 2023 roku’ ma na celu wyróżnienie najlepszych polskich trenerów esportowych w różnych tytułach. Nominacje zostały wyłonione na podstawie osiągnięć ich podopiecznych.

NOMINOWANI

Jakub “kuben” Gurczyński

W 2023 roku polski weteran powrócił na CS-owe salony, obejmując stery nad Apeks, gdzie zbudował zespół na miarę najlepszej 10 świata. W krótkim czasie jego podopieczni sensacyjnie dotarli do półfinałów ostatniego Majora w historii CS:GO oraz zwyciężyli 45. sezon ESL Challenger. Pod koniec listopada został nowym szkoleniowcem ENCE.

fot. Michał Konkol

Filip “NEO” Kubski

Po ponad dwóch dekadach rywalizacji na serwerze,  weteran znad Wisły postanowił rozpocząć karierę trenerską. W lipcu 2023 roku został głównym szkoleniowcem FaZe Clanu. Pod jego wodzą międzynarodowy kolektyw zwyciężył trzy prestiżowe turnieje z rzędu – IEM Sydney 2023, Thunderpick World Championship oraz CS2 Asia Championships. Ponadto wywalczył wicemistrzostwo jesiennych i światowych finałów BLAST Premier.

fot. DreamHack/Adela Sznajder

Adrian “AlcesT” Chyziak

Trener NAVI Javelins, czyli drugiej najlepszej żeńskiej drużyny na scenie Counter-Strike’a. W 2023 roku poprowadził swoje podopieczne do trzech wicemistrzostw turniejów z cyklu ESL Impact, w tym jeden na deskach Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. 

fot. ESL / Michał Konkol

Piotr “nawrot” Nawrocki

Trener 9INE i jeden z czołowych twórców sukcesu polskiej drużyny. W 2023 roku poprowadził swoich podopiecznych m.in. do awansu na ostatniego Majora w historii CS:GO, triumfu w OMEN WGR Challenge, wicemistrzostwa 44. sezonu ESL Challenger League Europe oraz półfinałów Brazy Party. fot. 9ine

SZTOS SPONSOR