ESPORTOWE SZTOSY

SZTOS ZAWODNIK

2/7

Zobacz opisy nominacji, znajdują się poniżej!

Kategoria ‘Sztos zawodnik 2023 roku’ ma na celu uhonorowanie najlepszych polskich zawodników esportowych w różnych tytułach. Nominacje bazują na osiągnięciach zawodników – zarówno drużynowych, jak i indywidualnych.

 

NOMINOWANI

Paweł “Dycha” Dycha

Obecny zawodnik ENCE, który regularnie sięga po znaczące sukcesy na międzynarodowej arenie Counter-Strike’a. W 2023 roku zdobył trofeum za IEM Dallas 2023, wywalczył wicemistrzostwo trzech prestiżowych turniejów – ESL Challenger Katowice, IEM Cologne oraz Gamers8, a także dotarł do półfinałów 17. sezonu ESL Pro League

fot. BLAST/Michal Konkol

Kamil “baddyG” Graniczka

Polski zawodnik Valoranta, który aktualnie na scenie międzynarodowej, aktualnie reprezentuje barwy Acend. W 2023 roku zwyciężył trzecią odsłonę Mandatory Cup, pierwszy i drugi split VALORANT Challengers 2023 East Surge oraz finały trzeciej fazy VALORANT East United S2. Zdobywca trzech wyróżnień MVP – za drugi split VALORANT Challengers 2023 East Surge oraz sezonu 2023 lig VALORANT East United i Surge. 

fot. Riot Games/Hara Amorós

Adrian “Trymbi” Trybus

Jeden z czołowych graczy League of Legends, były reprezentant KOI i Fnatic. W 2023 roku zajął trzecie miejsca podczas zimowej i letniej edycji LEC, zdobył srebro w finałach LEC 2023 oraz był jedynym Polakiem obecnym na światowych finałach w 2023 roku.

 

fot. Michal Konkol/Riot Games

Michał “Nisha” Jankowski

Najlepszy polski gracz Doty 2, obecny zawodnik Teamu Liquid. W 2023 roku sięgnął po mnóstwo spektakularnych sukcesów, a do najważniejszych zaliczyć możemy wicemistrzostwa Riyadh Masters, 19. sezonu Dreamleague oraz trzech Majorów – w Limie, Berlinie i na Bali. 

 

fot. Team Liquid

Kamil “siuhy” Szkaradek

Jeden z najlepszych prowadzących na scenie Counter-Strike’a. W maju 2023 roku poprowadził GamerLegion do finału ostatniego Majora w historii CS:GO, a w lipcu przeszedł do MOUZ. Pod jego sterami międzynarodowy kolektyw zwyciężył 18. sezon ESL Pro League oraz dotarł do finału CS2 Asia Championships i półfinału IEM Sydney 2023. 

fot. BLAST/Michal Konkol

Michał “Kami” Kamiński

Obecny reprezentant Gaimin Gladiators, czołowa postać Fortnite’a. W 2023 roku zwyciężył Gamers8, zajął czwarte miejsce podczas wielkich finałów FNCS Major 3 Europe oraz zdobył srebro za Fortnite Champion Series 2023 Global Championship. 

 

fot. Become Legends

Iwo “Setty” Zając

Polski akcent w topce Fortnite’a, aktualnie reprezentuje barwy Tundry Esports W 2023 roku uplasował się na czwartej lokacie podczas wielkich finałów FNCS Major 3 Europe oraz wywalczył wicemistrzostwo Fortnite Champion Series 2023 Global Championship. 

 

fot. Become Legends

Olek “hades” Miśkiewicz

Jeden z najlepszych snajperów na polskim podwórku Counter-Strike’a. Przez większość 2023 roku reprezentował 9INE, z którym zagrał na ostatnim Majorze w historii CS:GO. W grudniu przywdział trykot fińskiej organizacji ENCE.

fot. BLAST/Michal Konkol

SZTOS SPONSOR