ESPORTOWE SZTOSY

SZTOSOWE WYDARZENIE ESPORTOWE

4/7

Zobacz opisy nominacji, znajdują się poniżej!

Kategoria ‘Sztosowe wydarzenie 2023 roku’ ma na celu wyróżnienie najlepszych polskich wydarzeń zorganizowanych w minionych dwunastu miesiącach związanych z branżą esportową. Nominacje zostały wyłonione na podstawie m.in. otoczki wydarzenia oraz jego popularności.

NOMINOWANI

PGE Nowy Poziom

Regionalne rozgrywki esportowe przeznaczone dla graczy-amatorów. Projekt ma za zadanie rozwijać kompetencje młodych zawodników esportowych. W 2023 roku turnieje z cyklu ‘PGE Nowy Poziom’ odbyły się w Łodzi, Chełmie, Łomży oraz Białej Podlaskiej.

fot. Polska Liga Esportowa

Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej 

Turniej Counter-Strike’a z pulą 80 tysięcy złotych, który odbył się w dniach 26-27 sierpnia minionego roku. Otoczka wokół Superpucharu PLE miała unikalny klimat, ponieważ całe wydarzenie zostało rozegrane na plażach Gdańska. 

fot. Polska Liga Esportowa

Finały Polskiej Ligi Esportowej

Turniej Counter-Strike’a z pulą 150 tysięcy złotych, który rozegrany został w dniach 14 listopada – 2 grudnia minionego roku na Stadionie Miejskim Legii Warszawa. Po triumf sięgnęli gracze ThunderFlash, inkasując 75 tysięcy złotych.

fot. Polska Liga Esportowa

10. sezon Ultraligi

Polskie rozgrywki online League of Legends z pulą 20 tysięcy euro, które trwały od 29 maja do 12 sierpnia minionego roku. Tytuł mistrzowski zdobyło Anonymo, natomiast na drugim miejscu uplasowało się AliorBank Team. Obie drużyny zyskały slota w EMEA Masters. 

 

fot. Ultraliga

Ekstraklasa Games

Polskie rozgrywki w grze FIFA 23 z pulą 50 tysięcy złotych, które trwały od 3 stycznia do 2 kwietnia minionego roku w Warszawie. Zwycięzcą został Kamil “Riptorek” Soszyński z Jagiellonii Białystok, natomiast pozostałe miejsca na podium przypadły Szymonowi “Blachu” Blachowiakowi z Pogoni Szczecin oraz Damianowi “damie” Augustyniakowi z Rakowa Częstochowa. 

fot. YT/Polsat Games

Meet at Rift

Festiwale esportowe spod szyldu GAM3RS_X, które odbyły się w lutym minionego roku na hali Warszawskiego Centrum EXPO XXI.  Na festiwalu rozegrane zostały turnieje w grach skupionych wokół studia Riot Games – League of Legends, Teamfight Tactics oraz Valorant.

fot. Meet at Rift

SZTOS SPONSOR